Pagalba, kai jos reikia – KAVOS APARATŲ REMONTAS jūsų namams, įmonei ar biurui.
Kaip byloja sena liaudies patarlė “netepsi, – nevažiuosi”. Tad iškilus problemoms ir nesklandumamas su kavos aparatu visuomet ieškome kruopštaus ir profesionalaus specialisto, kuris gali mums padėti. Jeigu Jums reikalingas kavos aparatų remontas – pataikėte kaip tik ten, kur reikia.
Esu kavos aparatų meistras. Remontuoju visų gamintojų kavos aparatus. Niekada nesiimu prasčiausių, primityviausių ir pigiausių sprendimų, kadangi tokios liaudiškos “chaltūros” ilgai netarnauja ir gali pridaryti dar daugiau bėdų. Tokie “remontėliai” tai tik ženklas, jog daiktą remontuoti apsiėmė diletantas ar neišmanantis žmogus. Todėl po tokių “meistrų” “pataisymų” dažnai pačiam tenka šalinti darbo broką ir viską daryti iš naujo.
Mano darbo kredo – tik profesionalus remontas ir 100% patenkintas klientas.
Tad drąsiai kreipkitės, esu pasiruošęs jums padėti.
Žemiau pateiksiu pagrindinę informaciją apie tai, kokie yra dažniausi kavos aparatų gedimai, jų priežastys. Koks kavos aparatų remontas reikalingas tam tikrais atvejais. Papasakosiu, kokia yra kavos aparatų priežiūra bei aparatų eksploatavimo subtilybės.
Pagrindiniai kavos aparatų gedimai gali būti suskirstyti į keturias kategorijas:
- Elektrinės bei elektroninės grandinės gedimai.
- Guminių tarpinių, plastikinių mazgų bei kitų dalių nusidėvėjimas.
- Vandens kanalų užkalkėjimas dėl kieto vandens.
- Kavos aparatų mechaninių mazgų gedimai dėl vartotojo kaltės.
1. Kavos aparatų elektrinės bei elektroninės grandinės gedimai
Šie gedimai pasireiškia simptomais, kuomet kavos aparatas nebeįsijungia, pradeda atsitiktinai sustoti bet kurioje veikimo fazėje, pradeda nebeveikti kai kurios kavos aparato funkcijos. Gali būti, jog kavos aparatas ima nebereaguoti į mygtukų paspaudimus. Tokiais atvejais aparatu naudotis yra rizikinga – yra didelė tikimybė dar daugiau jį sugadinti. Kavos aparatų remontas, kuomet gedimas slypį elektroninėje bei elektrinėje dalyje dažnai yra sėkmingas ir aparatą pavyskta sutaisyti iš pirmo karto.
Tačiau tokiais atvejais remontas gali užtrukti ilgiau nei kitų tipų gedimai. Taip yra todėl, kad elektroninės kavos aparatų plokštės yra sudėtingesnės nei kiti jo mazgai.
Dažnai pasitaiko, kuomet netinkamai eksploatuojamas didelės galios (barų ir kavinių) kavos aparatas neatlaiko darbinės apkrovos ir jame pradeda kaisti bei svilti elektriniai kontaktai, tirpti laidų izoliacija. Tokiu atveju kavos aparato remontas yra būtinas norint išvengti gaisro ar kitų su netinkamu elektros naudojimu iškilusių nelaimių.
Taip pat dėl įtampos šuolių elektros tinkle arba dėl savaiminio elektroninių detalių parametrų pasikeitimo sugenda automatikos moduliai bei kavos aparatų kompiuteriai. Tuomet kavos aparatas gali elgtis neprognozuojamai ir visisškai neklausyti vartotojo komandų, nevalingai atsijunginėti, nereaguoti į sensorių signalus, mygtukų paspaudimus.
Į elektronikos gedimus nežiūrėkite naiviai
Delsiant remontuoti jau streikuojantį kavos aparatą ir ignoruojant vis pasikartojančius sutrikimus, rizikuojate negrįžtamai pažeisti (užtrumpinti, perdeginti) įrenginio pagrindinę plokštę. Tokiais atvejais neretai pagrindinę plokštę tenka keisti nauja, nes senosios suremontuoti tampa nebeįmanoma arba finansiškai netikslinga (remontas gali kainuoti brangiau negu nauja plokštė).
Elektroninių gedimų galima išvengti tinkamai prižiūrint kavos aparatą:
- Parenkant pakankamos galios elektros kabelį bei lizdą
- Pajungiant aparatą naudoti apsauginius įrenginius, kurie apsaugotų nuo įtampos šuolių elektros tinkle
- Apsaugoti elektroninius komponentus nuo drėgmės ir vandens – kartais žmonės dėl neatsargumo apipila kavos aparatą vandeniu.
- Pastebėjus, jog kavos aparatas leidžia vandenį ar po juo atsiranda bala – nedelsiant ieškoti meistro.
2. Guminių tarpinių, plastikinių mazgų bei kitų dalių nusidėvėjimas
Kavos aparatas kaip ir bet kuri kita mašina nėra statiškas ir nejudantis įrenginys, jame nuolatos vyksta mechaninis judėjimas. Kur judėjimas, ten ir nusidėvėjimas, o po nusidėvėjimo seka remontas – senų dalių ketimas naujomis.
Tokia jau mechanikos ir mašinų dalia, ir nieko čia nepakeisi. Kavos aparate vandens kanalais teka karštas bei šaltas vanduo, cirkuliuoja garai, juda mechaninės pavaros mazgai. Tad natūralu, jog judančios detalės, o taip pat įvairūs sujungimai, bei sandarinimai nuo nuolatinio mechaninio poveikio, temperatūros bei slėgio dyla ir praranda savo darbines savybes. Tuomet ateina laikas kada būna reikalingas kavos aparatų remontas: tenka keisti gumines tarpines, sandarinimo mazgus, remontuoti pavaras bei jų komponentus, montuoti naujus vožtuvus, pakeisti žarneles ar vamzdelius.
Savaiminis detalių bei mazgų nusidėvėjimas yra neišvengiamas, tačiau tinkamai prižiūrint kavos aparatą bei periodiškai atliekant profilaktiką pas profesionalų meistrą – galite išvengti daugelio gedimų.
Patikimi kavos aparatų gamintojai suprojektavo ir sukonstravo savo techniką taip, jog ji atlaikytų intensyvų naudojimą. Tad jeigu jūs savo kavos aparatu padarote po 6-12 kavos puodelių per dieną (tai galioja tik buitiniams kavos aparatams, profesionalūs kavos aparatai gali pagaminti iki 1000 kavos puodelių per dieną ir jiems tai nėra riba), tai tik po poros metų naudojimo, – pasibaigus garantiniam laikotarpiui gali išlįsti viena kita nedidelė bėdelė. O rimtesnės problemos gali prasidėti tik dar po 3 papildomų metų naudojimo. Tad 5-erius metus galite būti ramūs dėl tokio tipo gedimų.
Egzistuoja vienas paprastas patarimas – po dviejų metų naudojimo (taikoma naujai pirktam aparatui), kuomet pasibaigia prietaiso garantija, kavos aparatą pristatykite meistrui, jog jis atliktų pilną aparato profilaktiką.
Techninės profilaktikos metu bus patikrinti visi pagrindiniai kavos aparato mazgai, pastebėtos probleminės vietos, o jas suremontavus ir sutvarkius, galėsite ramiai sau naudotis aparatu toliau. Vėliau, tiesiog kartą per 12 mėnesių tęskite profilaktinius patikrinimus pas patikimą meistrą, ir tikrai su kavos aparatu neturėsite jokių bėdų.
Atminkite, techninė profilaktika – patikimas būdas rimtiems gedimams užbėgti už akių.
3. Vandens kanalų užkalkėjimas dėl kieto vandens
Šie gedimai bene patys nemaloniausi, nes užklumpa netikėtai. O nuspėti, kada jie ištiks, praktiškai neįmanoma. Kavos aparatų remontas tokiais atvejais būna sudėtingesnis, nes neretai tenka ilgai paieškoti, kuri vandens kanalo vieta yra užsikišusi.
Verdant mineralais prisotintą vandenį, jie iškrenta netirpių druskų pavidalu ir nusėda vandens kanalų viduje. Kuomet tam tikrose vietose šių mineralų sankaupos susidaro pakanakamai didelės, jos užkemša kavos aparatų vandens kanalus.
Tokių gedimų atveju, ganėtinai dažnai yra naudinga papildomai valyti ir visus kitus vandens kanalus. Kadangi to nepadarius, o išvalius tik tą vienintelę probleminę vietą, po tam tikro laiko kalkių nuosėdos gali užkimšti kažkurį kitą vandens kanalą.
Tuomet klientui vėl iškiltų papildomi rūpesčiai ir problemos. O kad to nebūtų, aš visuomet klientams siūlau papildomai atlikti pilną kavos aparato nukalkinimą.
Lietuvoje požeminis gėlas vanduo turi gana nemažai ištirpusių kalcio ir magnio druskų (mineralų). Todėl kai kuriuose regionuose vanduo yra itin kietas.
Kietas vanduo – vanduo, kuriame ištirpę didelis kiekis mineralinių druskų.
Minkštas vanduo – vanduo, kurio sudėtyje šių druskų kiekis yra labai mažas
Kietumo lygiai yra vertinami pagal ištirpusių druskų kiekį (matuojamą viename litre vandens):
Minkštas vanduo – 0–20 mg/litre
Kietas vanduo – 80–120 mg/litre
Labai kietas vanduo – >120 mg/litre
Virinant kietą vandenį ant kavos aparato boilerio sienelių nusėda karbonatinės nuosėdos, tokios nuosėdos gali labai susiaurinti karšto vandens kanalus. Kartais kanalų vidinis diametras sumažėja 50-70 procentų, o kartais tiesiog visai užsikemša. Tuomet kavos aparatų remontas reikalauja daugiau laiko bei kruopštumo, kadangi tenka aptikti visas užsikimšusias vietas, jas kruopščiai išvalyti ir pašalinti susidariusius akmenis.
4. Kavos aparatų mazgų gedimai dėl vartotojo kaltės.
Į šią kategoriją patenka visi gedimai, kurie nutinka – sakysiu tiesiai šviesiai – dėl žmonių žioplumo. T.y. kavos aparatą sugadina pats vartotojas. Jeigu su kavos aparatu elgiatės neprotingai, rizikuojate jį sugadinti. Neprotingas ir netinkamas kavos aparato naudojimas apima visus atvejus kuomet su prietaisu elgiamasi ne pagal paskirtį arba nesilaikoma elementarių tinkamo naudojimo taisyklių. Tinkamo naudojimo taisyklės visada būna aprašytos prietaiso instrukcijoje arba vartotojo vadove.
Kaip pavyzdį galiu paminėti praktikoje pasitaikiusius atvejus, kuomet dėl žmonių tiesioginės kaltės kavos aparatai buvo sugadinti arba sutrikdytas jų normalus funkcionavimas. Tokias atvejais pagelbėdavo ir smulkus remontas. Žinoma, būta ir sudėtingesnių atvejų, kada sulūždavo vidinės detalės.
Dažniausiai pasitaikančios kavos aparatų problemos. Bei vartotojų daromos klaidos:
- kliuvinys kavos aparato pupelių malūne – atvejai, kuomet žmonės sugebėdavo į kavos pupelių malūnėlį įmesti įvairius daiktus. Pvz., stiklo gabaliukai, plastikiniai kamšteliai, akmenukai, metaliniai papuošalai. Dalis atvejų būdavo laimingi – kavos aparato malūną užtekdavo išardyti, išvalyti ir iš naujo sukalibruoti. Kitais atvejais – lūždavo pavaros mechanizmai, sudegdavo elektriniai varikliukai.
- nukalkinimui naudojamos netinkamos priemonės – atvejai, kai nukalkinimui būdavo naudojami ne specialūs preparatai, o agresyvios rūgštys (pvz., acto). Jų cheminis poveikis pažeisdavo subtilias gumines detales. Išdžiūdavo ir sutrūkinėdavo sujungimo žiedai. Kartais rūgštys paveikdavo ir plastiko dalis, ko pasekoje plastikinės dalys tapdavo korėtos ir trapios. Žinoma, pažeistos vietos imdavo leisti vandenį.
- mechaniniai pavaros bei difuzoriaus lūžiai, skilimai ir įtrūkimai dėl sudžiūvusių nešvarumų – taip nutinka, kuomet vartotojai periodiškai neišima kavos gaminimo mechanizmo – difuzoriaus ir jo nepraplauna. Atminkite, plovimui naudojamas tik šiltas vanduo ir jokio cheminio ploviklio. Susikaupę nešvarumai uždžiūsta ir tarsi klijai suklijuoja plastikinius judančius mazgus. Tuomet aparato pavarai dirbant dažnai nutinka taip, jog tiesiog neatlaiko ir lūžta plastikiniai judantys mazgai: šliaužikliai, laikikliai, stūmokliai, krumpliaračiai, diržinės pavaros mechanizmai.
www.KavosEkspertas.lt – tai kokybiškas kavos aparatų remontas Jūsų namams, įmonei ar biurui!
Kavos aparatų remontas, meistras Marius, mob. Tel. 8-625-35950
Elektroninis paštas – kavosekspertas@gmail.com
Prisijunkite prie manęs Facebook tinkle paspausdami LIKE/PATINKA mygtuką apsilankę šioje nuorodoje: https://www.facebook.com/kavosekspertas.lt
Dėkoju Jums, kad naudojatės mano paslaugomis.